انجمن سواد رسانه ایی ایران

مرامنامه انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان)

نجمن سواد رسانه ای ایران افتخار دارد که در آغاز راه ، اهداف تشکیلاتی خود را با تنظیم مرامنامه ای پیش ببرد که از این پس اعضاء تازه وارد به این انجمن با عنایت به مندرجات و امضاء آن هر چه بیشتر انجمن سواد رسانه ای ایران را به اهداف از پیش تعیین شده خود نزدیک تر سازند. بر این اساس اعضاء جدید و تازه وارد در انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) متعهد می شوند که در راستای اعتلای اهداف انجمن که همانا شناخت انواع رسانه های مختلف، زبان های رسانه ای، و کارکردهای مختلف رسانه ها در جوامع مختلف، کارکرد داخلی و بین المللی رسانه ها، مزایا و معایب استفاده از رسانه ها به ویژه در میان اقشار کودکان، نوجوانان و جوانان و البته سایر اقشار اجتماعی، ارائه نظریات جدید در زمینه آموزش سواد رسانه ای و حمایت از کودکان در برابر آثارِ محتوا و پیام های رسانه ای تلاش خود را به خرج دهند و از هیچ کوششی فروگذار نکنند. انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) در راستای تقویت نسل جدید برای حضور در جامعه پویای ایران و تلاش در تحکیم ارزش های اسلامی و ایرانی و سنت های دیرینه باستانی کشورمان و احیای برخی از ارزش های از بین رفته در میان نسل جدید که در واقع آینده ساز ایران بزرگ هستند و انجام مطالعات میدانی و مستمر با بهره گیری از نیروهای دانشگاهی ، هنرمندان ، فرهنگیان و روزنامه نگاران و سایر اقشاری که دغدغه مند آینده این مرز و بوم و فرزندان آن هستند ، تلاش می کند که با درك صحيح از مسئوليت هاي خود، تمامي نيروها و استعدادهاي خود را در جهت ايفاي مسئوليت هایش در راستاي ایرانی آباد و مستحکم و مصون سازی در برابر توطئه های مختلف رسانه ای که با گسترش ابزارهای دیجیتالی سمت و سوی جدیدتر و پیچیده تری یافته است را به کار برد. از این رو انجمن انسان اهتمام خود را در استقرار موراد زیر صرف می کند.

 1. تلاش در جهت نهادینه کردن آموزش سواد رسانه ای در میان تمام اقشار به صورت انفرادی و برگزاری کارگاه های آموزشی و شناسایی بیش از پیش رسانه های مختلف.
 2. تلاش در جهت ایجاد پیوند میان اشخاص مشهور (سلبریتی) با بدنه جامعه و هدایت هر گروه به سوی کسب شناخت بیشتر از رسانه ها.
 3. ایجاد تعمق و هدایت افکار و اندیشه کودکان و نوجوانان در برخورد با پیام های رسانه ای متنوع .
 4. ایجاد نگرش و تفکر انتقادی در میان اقشار مختلف که منجر به بالندگی اندیشه های کودکان و نوجوانان در راستای عدم تمکین و تسلیم در برابر محتوای تلقینی رسانه ها شود.
 5. استمرار و تداوم در فعالیت های انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) به منظور برقراری ارتباط با سازمان های ذیربط در توسعه و آموزش سواد رسانه ای و اطلاعاتی.
 1. تلاش در جهت ايجاد شعبه های انجمن های سواد رسانه ای ایران (انسان) در سایر شهرها و مناطق خارج از پایتخت.
 2. اعتقاد به ارائه نتايج مطالعات و تحقيقات خود و در اختیار قرار دادن آنها به سازمان های دست اندرکارِ رسانه ای کشور.
 3. همکاری با انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) متضمن عدم سوگیری سیاسی و تمایلات جناحی است.
 4. عدم همکاری انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) با اشخاص و گروه هایی كه در موضع خصومت و رويارويي با اسلام و انقلاب و کشور ایران هستند و با تشکل های معاند بنای هیچگونه همکاری را نخواهد داشت.
 5. . تلاش انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) در جهت احیای ارزش ها و سنت ها و تحکیم فرهنگ ملی – مذهبی ایرانی است و بر آن است که فرهنگ جامعه از تفکرات ، ارزش ها و سبک زندگی استعماری و غربی را پالایش دهد.
 6. اعضاء انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) مشاركت فعال در پي ريزي و تداوم آموزش سواد رسانه ای در سطوح مختلف خواهند داشت.
 7. انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) و اعضاء آن تلاش می کنند که از تجربیات سایر نهادهای سواد رسانه ای کشورهای دیگر در جهت تقویت و تحکیم سواد رسانه ای و تفکر انتقادی بهره گیری نماید و صرفا همکاری آموزشی داشته باشند.
 8. عضویت برای همه اقشار جامعه در انجمن سواد رسانه ای ایران آزاد است و اعضاء برای تقویت و استحکام انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) سالیانه حق عضویت پرداخت می کنند.
 9. انجمن سواد رسانه ای ایران (انسان) با اعتقاد به ضرورت نظارت ارزيابي مستمر بر اجراي وظايف و مقررات در تشكيلات و با توجه به تناسب صلاحيت ها و مسئوليت ها به مفهوم تقسيم مسئوليت ها بر مبناي شایسته سالاری وظایف حوزه های مختلف را میان اعضاء خود تقسیم می کند.
 10. اعضاء انجمن سواد رسانه ای ایران با احساس مسئولیت پذیری کامل در قبال وظایف و اهداف انجمن سواد رسانه ایران (انسان) در برخورد با همكاران و ارباب رجوع از موضعی شفاف و علمی استفاده خواهند کرد.
 11. خوش رويي و متانت رفتار نسبت به همكاران و مراجعان از اولویت های اعضاء انجمن سواد رسانه ای ایران است.
Call Now Buttonتماس با انجمن